пʼятниця, 10 травня 2013 р.

Про ковалів


Ми дружимо із ковалями і в рамках мотоекспедиції співпрацюємо із ними (про це нижче). Тому для нас сьогодні свято - початок міжнародного фестивалю "Свято ковалів". Сьогодні о 10:00 в Івано-Франківську на площі Бастіону він урочисто відкривається.  


А ми не змогли залишитися осторонь. Щоб поближче роззнайомитися із усіма ковалями і щоб мати можливість познайомитися із вами, тими, хто слідкує за нашою мотоекспедицією, ми з Петром теж приїхали на мотоциклі на бастіон і протягом двох днів будемо раді із вами там зустрітися і поспілкуватися!

А який ми маємо стосунок до ковалів? Власне завдяки фестивалю, та й не тільки, ...

... у нас є багато друзів серед ковалів. Вони, почувши про мету нашої мотоекспедиції - представлення України за кордоном - вирішили нам допомогти.

Василь Гудима на Святі ковалів
Василь Гудима на ковальському фестивалі "Свято ковалів", м. Івано-Франківськ, 2012
  
Так Василь Гудима, знаний в Україні та за її межами коваль, згадав про дружбу із майстрами цього ремесла в місті Улан-Уде – нашій крайній східній точці маршруту. Василь з 2010 року співпрацює з австрійським центром ковальства у місті Ібзіц. Для ав­стрійської делегації ковалів, що в липні 2012 року брала участь у міжнародному ковальському фес­тивалі в Улан-Уде, він викував офі­ційний герб міста Ібзіц. Герб був встановлений у композиції «Міст дружби народів» і дійсно поклав початок тісним стосунками між ковалями України, Австрії та Бурятії. 

Герб міста Ібзіц
 Герб міста Ібзіц, Австрія, виготовлений Василем Гудимою і 
встановлений на "Мості дружби народів" у місті Улан-Уде, Росія.

Наша мотоекспедиція стала для Василя Гудими гарною нагодою для відновлення стосунків із ковалями в Улан-Уде. Натхненний нашим задумом, він викував новий елемент із символікою України та мотоекспедиції «Дніпром до Байкалу». Цей подарунок ми доставимо ковалям у місті Улан-Уде і разом встановимо як опору на «Мості дружби народів». Ми вважаємо за честь долучитись до цього і залишити свою частку на настільки символічному архітектурному елементі у місті за сім тисяч кілометрів від нашого дому.

Штиба. Фрагмент


Штиба
Елемент із символікою України та мотоекспедиції «Дніпром до Байкалу» 
для встановлення на "Мості дружби народів" у місті Улан-Уде, Росія.

 Крім того Василь зробив подарунок і особисто нам – виготовив кількадесят символічних монет мотоекспедиції «Дніпром до Байкалу». Ці монетки-сувеніри, виготовлені вручну, ми даруватимемо усім добрим людям, з якими, сподіваємося, нас пов’яже доля під час мандрівки. 

Монета

Пам'ятні сувенірні монети мотоекспедиції «Дніпром до Байкалу»

2 коментарі: